Infinix 4DCT – kombinace zobrazovacích systémů

V jednom z nedávných článků byly popsány kombinace několika zobrazovacích modalit, např. kombinace MRI a angiografického zobrazovacího systému. Japonský výrobce Toshiba nyní přišel s fúzí dalších dvou modalit, a to CT a angiografický systém.

Toshiba_4D_CTObr.: Toshiba Infinix 4DCT [1]

Systém, který spojuje angiografický systém a CT nese označení Infinix 4DCT. Výhodou tohoto systému je, že lékař může plánovat a provádět výkon pomocí systému kombinujícího dvě zobrazovací modality, není tedy potřeba převážet pacienta z angiografického sálu na CT. Mezi CT a angiografickým systémem je umožněna real-time komunikace, tj. lékař může zavádět instrumentárium na angiografickém systému a sledovat oblast, ve které se nachází, i na CT datech. Tím lze ušetřit čas a taktéž je to bezpečnější z hlediska pacienta.

Využití nachází takového bimodalitní systémy v onkologii a kardiologii. V onkologii je možné ihned zjistit, jestli byl intervenční výkon úspešný, např. u tumorů jater. V kardiologii CT napomůže určit, kde se v koronárních tepnách nachází stent.

Použitá literatura:
[1] http://medical.toshiba.com/news/press-releases/2014/11/30/2060/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *